Kas yra profesinė reabilitacija?
Profesinės reabilitacijos licencijuotų mokymo programų sąrašas
Profesinė reabilitacija yra procesas, kurio metu asmuo, turintis fizinį, psichinį ar emocinį funkcinį sutrikimą arba negalią, stengiasi atkurti arba prisitaikyti prie darbingo gyvenimo aplinkos ir įgyti arba atkurti gebėjimus, reikalingus tam tikram profesiniam veiklumui. Profesinė reabilitacija siekia padėti žmonėms įveikti kliūtis ir grįžti į darbo rinką arba pradėti naują profesinę veiklą po traumų, ligų ar kitų negalavimų.
Profesinė reabilitacija dažnai reikalauja komandinio darbo, kuriame dalyvauja įvairių sričių specialistai, tokie kaip fiziniai terapeutai, psichologai, profesinės terapijos specialistai ir kt. Šie specialistai bendradarbiauja su pacientu, kad padėtų jam pasiekti individualius tikslus ir užtikrintų jo sėkmingą reintegraciją į darbo aplinką.
Profesinės reabilitacijos tikslai gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių, tačiau pagrindiniai tikslai apima:
Funkcinių gebėjimų atkūrimas arba gerinimas.
Karjeros planavimas ir mokymasis.
Psichologinė parama.
Prisitaikymas prie darbo aplinkos.
Profesinės reabilitacijos poreikio nustatymas
Nustatomas poreikis
Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikis nustatomas asmenims, kurie be šių paslaugų negali dirbti ankstesnio darbo pagal įgytą profesinę kvalifikaciją arba kito darbo, atitinkančio jų neįgalumo lygį.
Kas nustato?
Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo poreikį nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.
Paskyrimas
Nustačius profesinės reabilitacijos poreikį, asmuo kreipiasi į užimtumo tarnybą, kuri jį pasiunčia mokytis į jo pasirinktą mokymo centrą.